Sem vložte podnadpis

Jak na to?


Prvním krokem ke hraní RPG hry STAY WOLF je úspěšná registrace.

Klikněte na rubriku REGISTRACE v menu a postupujte dle uvedených pokynů.

Můžete svoji registraci sledovat, abyste věděli, jestli ji již admin schválil, není to však nutné, jelikož pro vás je hlavní, aby se vaše postava objevila na seznamu vlků (rubrika VLCI v menu). Dokud nebude váš vlk umístěn na tento seznam, nesmíte se do hry zapojovat, přestože vaše registrace je již schválená.

Hra se poněkud liší podle toho, zda jste lesním či městským vlkem, základy hry jsou však společné.

Hlavní část hry se odehrává v herních chatech. Hráči skrz ně navštěvují různá místa ať už v lese nebo v Apolveru.

Do herního chatu se dostanete tak, že kliknete na rubriku SVĚT v menu a podle typu svého vlka si vyberete místo, kde chcete hrát. Zde většinou naleznete veliké tlačítko VSTOUPIT.

Jedná se o textovou hru pro více hráčů, proto, aby v chatech nevládl chaos, je nutné sjednotit styl, jakým budou hráči příspěvky psát.

Oficiální styl pro hru STAY WOLF je následující:

"Přímá řeč v uvozovkách."

*To, co děláme, mezi hvězdičkami.*

To, co si myslíme, psáno jako normální text.


Ukázka správně napsaného příspěvku:

"Počkej! Kam to běžíš?!" *Volala jsem na Kaleba, ale mohla jsem pouze sledovat, jak uhání pryč.* Já se z toho kluka jednou zblázním. *Pomyslela jsem si a vydala jsem se za ním.*


Přemisťování mezi chaty

Je logické, že pokud jste například mladý vlk dovádějící s kamarády po lese, nebudete se celou dobu zdržovat na jednom místě. Vaše postava se může kdykoliv vydat třeba od lesního potoka na Modrou mýtinu, důležité je však tento přesun dát vědět ostatním hráčům. Napište jim to vždy na konec posledního příspěvku v původním chatu do závorek.


Ukázka správně napsaného přesunu:

Já se z toho kluka jednou zblázním. *Pomyslela jsem si a vydala jsem se za ním.* (Přesun na Skalní útes)


Délka příspěvků

Délka příspěvků nemá maximální ani minimální hranici. Pokud budete chtít hrát pouze neustálými jednoslovnými posty, je to vaše věc, sami tím o sobě něco vypovídáte. Na druhou stranu některé herní situace si zkrátka žádají kratší příspěvky kvůli atmosféře, proto vás nechceme omezovat nějakým minimálním počtem vět. Co se maximální hranice týče, snad jsme rozumní lidé, abychom poznali, co už je příliš.


Pořadí příspěvků

Neexistuje nic horšího, než když po sobě hráči hází posty jeden přes druhého, proto tomu pojďme dát nějaký řád. V klasických herních chatech se po straně nachází seznam přítomných hráčů, ten mimo jiné slouží jako pořadí, v kterém hráči přidávají své příspěvky.

V soubojových chatech se smí nacházet vždy pouze dva hráči naráz. Tito dva se ve psaní postů střídají.

V loveckých chatech by se též nikdy nemělo vyskytovat příliš mnoho hráčů. Maximální počet by měl být okolo pěti. Věříme, že jste rozumní a dokážete si v takovém nízkém počtu udržet přesně dané pořadí.


Další rady pro LESNÍ VLKY

Jakožto lesní vlk se budete nejspíše nejčastěji pohybovat v Apolverském lese. Zde naleznete mnoho úchvatných míst. Ve všech naleznete herní chat, kde se můžete věnovat základnímu hraní. Speciálními místy jsou pak Lovecký háj a Kamenný oltář. I zde se nachází chaty pro běžné hraní, možností je však více.

V Loveckém háji se můžete vydat na lov. Ovšem dávejte pozor. Každá smečka má sestavený rozpis, kdy kdo na lov chodí. Je přísně zakázáno navštěvovat lovecké chaty v dnech, kdy nemáte lov na starosti. Bližší informace o tom, jak lov probíhá, naleznete přímo v Loveckém háji.

Pokud jste již dosáhli ve smečce pozice GAMA, můžete si u Kamenného oltáře zažádat o krkavčího společníka. Přesný návod, jak žádost poslat naleznete přímo u Kamenného oltáře.

Speciálními herními chaty jsou také Území Genzy a Území Silensii. Každý z těchto chatů je určen výhradně pro vlky dané smečky a vlci z jiných smeček mají přísný zákaz do nich vstupovat.


Další rady pro MĚSTSKÉ VLKY

Jakožto městský vlk se budete nejspíše nejčastěji pohybovat ve městě Apolveros. Zde naleznete mnoho zajímavých míst. Téměř ve všech (kromě arény) naleznete herní chat, kde se můžete věnovat základnímu hraní. Speciálními místy jsou pak Náměstí a Aréna.

Na náměstí kromě běžného chatu naleznete také nástěnku. Tady si můžete sehnat zaměstnání, přidat se k některé skupině či založit skupinu novou. Vše najdete podrobně rozepsané na místě.

Aréna je jediným místem ve městě, kde není klasický herní chat. Konají se tu pouze turnaje, které se odehrávají ve speciálním soubojovém chatu. Vše opět důkladně vysvětleno přímo v aréně.

Život ve skupinách

Každá oficiálně uznaná skupina (minimálně 3 členové) obdrží ve městě vlastní herní chat. Tento chat mohou mimo jiné použít na domlouvání společných akcí, které organizuje vždy alfa skupiny. Může se jednat například o společný lov na okraji lesa nebo cokoliv jiného. Fantazii se meze nekladou. Máte chuť ve vlčí podobě přepadnout tržiště a okrást nějakého kupce, můžete. Dokud se budete chovat slušně, neporušíte pravidla hry a bude nad vámi dohlížet váš alfa, užívejte života ve své provizorní smečce plnými doušky. Možná žijete ve městě, to však rozhodně neznamená, že nejste stále vlci :)